روزهای کرونایی و جلوگیری از جوش زدن در زیر ماسک ( ماسکنه )

 • 22 مهر 1399
 • 0 نظر
 • الناز مقیمی

این روزها که همه در کل دنیا با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، زدن ماسک تبدیل به یکی از عادت‌های ما شده است و باید از آن استفاده کنیم. ولی خوب متاستفانه همین ماسک زدن موجب شده است که ناحیه‌ی زیرین ماسک دچار جوش‌های خیلی زیادی شوند. امروز در این مقاله از مگنیتو ما تصمیم گرفتیم تا در مورد روزهای کرونایی و راه های جلوگیری از جوش در زیر ماسک یا همان ماسکنه برای شما بگوییم.

پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد این موضوع بیشتر بدانید.

روزهای کرونایی و جلوگیری از جوش زدن در زیر ماسک ماسکنه - روزهای کرونایی و جلوگیری از جوش زدن در زیر ماسک ( ماسکنه )

ماسکنه چیست؟

شاید از شنیدن این کلمه تعجب کنید و با خود فکر کنید که ماسکنه چیست! خیلی واضح است.، واژه‌ی ماسکنه مخفف ماسک و آکنه است ( ماسک + آکنه ) این یک واژه‌ی جدید است که با به‌وجود آمدن و گسترش ویروس کرونا هم در کل دنیا رونق پیدا کرده است.

وقتی که در طولانی مدت ما از ماسک استفاده می‌کنیم، ممکن است احساس کنید که پوست شما به طور ناگهانی و بخصوص در اطراف دهان، چانه، بینی و گونه‌ها کلی جوش‌های ریز و زیرپوستی به‌وجود آمده است. به‌نظر شما چرا این اتفاق می‌افتد؟

کاملا مشخص است! تنها دلیلی که موجب ایجاد این مشکل می‌شود پوشیدن ماسک در دراز مدت است. دلیلش هم به این خاطر است که ناحیه‌ی زیرین ماسک، عرق می‌کند و همین امر موجب می‌شود که همان ناحیه کثیف شود و رطوبت حاصل از آن موجب ایجاد جوش و آکنه شود و پوست شما را تحت تاثیر خود قرار دهد و موجب به‌وجود آمدن و رشد باکتری‌ها و در نهایت باعث به‌وجود آمدن جوش در صورت شود!

این بدان معناست که اگر پوستی چرب یا مستعد آکنه داشته باشید، ممکن است بیش از حد معمول، خصوصاً پس از مدت طولانی ماسک زدن  مشاهده کنید. شاید جالب باشید حتی اگر پوستی چرب و مستعد جوش هم تا همین چند وقت پیش نداشتید، با وجود استفاده مداوم از این ماسک‌ها می‌توانید شاهد به وجود آمدن کلی جوش روی صورت خود باشید و شاهد تغییرات اساسی را صورت خود باشید!

اینها همه عواملی است که موجب بروز ماسکنه در صورت ما می‌شوند! ولی اگر نکاتی که در ادامه به شما خواهیم گفت را مد نظر داشته باشید، تا حد زیادی از بروز ماسکنه در صورت خود جلوگیری خواهید کرد و پوست شما خیلی دچار آسیب نخواهد شد.

1- پاک کردن آرایش

خیلی‌ها بر این باورند که وقتی ماسک می‌زنند نیازی به آرایش کردن ندارند. ولی پیشنهاد ما به شما این است که از آرایش کردن نترسید. اگر خیلی بیرون از خانه هستید و مجبورید که از ماسک استفاده کنید، می‌توانید در حد نرمال آرایش داشته باشید. ولی خوب اگر دوست دارید آرایش کنید هرگز فراموش نکنید که آرایش خود را به خوبی پاک کنید.

خوب است که بعد از مدت طولانی ماسک زدن و داشتن آرایش تمامی منافذهای پوست را پاک کنید. برای این کار هم پیشنهاد ما به شما استفاده از ژل شستشوی مناسب پوست‌تتان است. علاوه بر استفاده از ژل شستشوی مناسب استفاده از یک اسکراب پوست که باز هم مناسب پوست شماست بسیار توصیه می‌شود. چرا که استفاده از اسگراب پوست موجب می‌شود که منافذ باز پوست به‌خوبی تمیز شود و احساس شادابی و طراوت بیشتری داشته باشید.

2- استفاده از یک مرطوب‌کنند و پرایمر مناسب

اگر پوستی چرب و مستعد آکنه دارید، باز هم پوست‌تان نیار به استفاده از مرطوب‌کننده دارد! البته به‌شرطی که ار کرم مناسب پوست خود استفاده کنید. اگر هم بعد از استفاده از مرطوب‌کننده احساس چربی و یا سنگینی در پوست می‌کنید، سعی کنید که با استفاده از یک تونر مناسب استفاده کنید.

استفاده از یک پرایمر مناسب هم برای مراقبت از پوست در زیر ماسک بسیار مهم است. استفاده از پرایمر کمک می‌کند که پوست حالت سنگین و چرب به خود نگیرد و از ایجاد جوش و لک و آکنه جلوگیری خواهد کرد و تا حدی منافذ باز پوست خود را بسته خواهید نگه داشت و ظاهری زیباتر خواهید داشت.

پیشنهاد:
پرایمر در آرایش چیست و چگونه با آن می توان منافذ باز پوست را از بین برد؟

3- عدم داشتن استرس در مورد جوش‌ها و لک‌ها

درست است که به‌وجود آمدن جوش صورت خیلی آزاردهنده و در برخی موارد استرس‌آور است، ولی به یاد داشته باشید که باید آرامش خود را حفظ کنید و خونسرد باشید.  چرا که هر چه بیشتر در مورد این جوش‌ها استرس داشته باشید، کار را برای خود سخت‌تر خواهید کرد و همین امر موجب به‌وجود آمدن جوش‌های بیشتر در صورت شما خواهد شد.

در عوض با روزی 15 دقیقه وقت گذاشتن، می‌توانید از یک ماسک ورقه‌ای خنک‌کننده، هم صورت خود را سم‌زدایی کنید و هم پوست خود را تسکین دهید.

پیشنهاد:
نحوه جلوگیری از ایجاد آکنه و جوش و تحریک های پوستی زیر ماسک

استفاده از ماسک صورت برای تسکین پوست

خوب در خط بالا در مورد اهمیت استفاده از ماسک صورت برای تسکین و آرامش پوست گفتیم. ولی خوب بسیار مهم است که نکات کلیدی و مهم را در مورد استفاده از این محصولات بدانید.

در ادامه چند نکته‌ی خیلی مهم در مورد استفاده از ماسک صورت را به شما خواهیم گفت:

1- تمیز کردن پوست هرشب و هر روز

این تیتر کاملا مشخص است که تمیز کردن پوست صورت هر روز و هر شب باید یکی از روتین‌های روزانه شما باشد. تمیز کردن پوست به صورت منظم به صورت روزانه به شما کمک می‌کند که از ایجاد باکتری و لکه‌های پوستی جلوگیری کند.

به‌خاطر داشته باشید که اگر پوستی نرمال یا حساس دارید، باید در این مورد اعتدال را حفظ کنید و خیلی بیش از حد روی این کار تمرکز نکنید. چرا که این کار موجب تحریک بیشتر و خشکی پوست می‌شود. شستشوی صورت با محصول مناسب هر نوع پوستی بسیار مهم است.

پیشنهاد:
معرفی 30 ژل‌ شستشوی مخصوص پوست‌های خشک

2- هفته‌ای دوبار پاکسازی کردن پوست

بسیار مهم است که حداقل هفته‌ای دوبار پوست خود را پاکسازی کنید. چرا که این کار موجب می‌شود که آلودگی‌ها و باکتری‌ها به صورت موثری از پوست شما خارج شود و از همه مهمتر اینکه بهترین و سریع‌ترین راه حل برای پوست‌های خسته و کدر و پرجوش خواهد بود.

خوب است که برای این کار با استفاده از یک فیس براش خوب و با کیفیت و یک ژل شستشوی مناسب استفاده کنید تا به صورت کاملا موثری پوست خود را تازه و شاداب کنید.

پیشنهاد:
معرفی 40 فیس براش برتر که ارزش خریدن دارد!

3- نوشیدن آب به مقدار کافی

آیا می‌دانستید که تنها مراقبت از پوست تنها به استفاده از کرم و محصولات بهداشتی و آرایشی مخصوص خلاصه نمی‌شود و مهم است که از داخل نیز به سلامت خود بپردازید. خوب است که برای داشتن پوستی سالم و شاداب حداقل روزانه 8 لیوان آب بنوشید. با این کار به اندازه کافی رطوبت پوست خود را حفظ کنید.

با انجام این کار هم پوستی سالم و شفاف خواهید داشت و هم اینکه به راحتی می‌توانید به سلامت بدن خود نیز کمک کنید.

پیشنهاد:
آنچه که پوست صورت در مورد سلامت بدن می‌گوید!

سه قانون طلایی محافظت از پوست در برابر ماسکنه

درست است که استفاده از ماسک یکی از الزامات در این روزهای کرونایی است، ولی خوب بسیار مهم است که از پوست خود زیر ماسک محافظت کنید. این سه قانون طلایی را حتما در نظر بگیرید:

فراموش نکنید که ماسک تمیز بزنید!

هیچ فرقی نمی‌کند که از ماسک یکبار مصرف استفاده کنید و یا ماسک‌های پارچه‌ای قابل شستشو. بسیار مهم است که بعد از هر بار استفاده یا آن را عوض کنید و یا آن بشوئید. با این کار می‌توانید هم از تجمع باکتری‌ها در پوست خود خودداری می‌کنید و هم سلامت خود را با این کار تضمین خواهد کرد.

از دست زدن به صورت خودداری کنید!

بسیار مهم است که در این روزها به هیچ عنوان وقتی که خارج از منزل هستید، به صورت و دهان خود دست نزنید. چرا که با این کار به سرعت می‌توانید باکتری‌ها را در سطح پوست خود منتقل کنید. به‌خاطر داشته باشید که حتما دست خود را ضد عفونی کنید و هرگز به صورت و دهان و چشم خود دست نزنید.

تمیز کردن و مرطوب نگه داشتن پوست!

پوستی شفاف و سالم و عاری از لک و جوش با داشتن یک روتین روزانه آغاز می‌شود. تنها با انجام این کار است که شما می‌توانید پوستی سالم داشته باشید. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، خوب است که هفته‌ای دوبار پوست خود را پاکسازی کنید و به‌دنبال یک مرطوب‌کننده مناسب پوست خود باشید.

پیشنهاد:
نحوه جلوگیری از ایجاد آکنه و جوش و تحریک های پوستی زیر ماسک

معرفی برترین محصولات مراقبتی پوست و سلامت

خوب حالا که این نکات طلایی را به شما گفتیم و از اهمیت بالای نگهداری پوست در این روزها آگاه شدید و در مورد ماسکنه کاملا اطلاعات کسب کردید، ما چندین محصول که شاید در این روزها به کار شما بیاید را معرفی خواهیم کرد تا بیشتر از قبل سالم‌تر بمانید و هرگز گرفتار کرونا نشوید.

مگنیتو

Summary
روزهای کرونایی و جلوگیری از جوش زدن در زیر ماسک ماسکنه - روزهای کرونایی و جلوگیری از جوش زدن در زیر ماسک ( ماسکنه )
Article Name
روزهای کرونایی و جلوگیری از جوش زدن در زیر ماسک ( ماسکنه )
Description
آیا می دانید در روزهای کرونایی چگونه می توان از جوش زدن در زیر ماسک جلوگیری کنید؟ ماسکنه چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد ماسکنه بیشتر بدانید
Author
Publisher Name
Magnito.ir - وب سایت مگنیتو
لیست محصولات منتخب

ژل ضدعفونی کننده دست درماکلین مدل antiseptic حجم 50 میلی لیتر

این محصول به دلیل کم حجم بودن امکانات زیر را برای شما فراهم می کند که همیشه یک عدد ژل همراه خود داشته باشید. یکی از راه های پیشگیری از انواع بیماری های ویروسی و باکتریایی، از جمله بیماری کرونا، ضد عفونی و پاک کردن دست ها است. ژل ضد عفونی و پاک کننده دست درماکلین حاوی الکل بوده و جایگزین مناسبی جهت شست و شوی دست ها با آب و صابون می باشد. الکل به کار رفته در این محصول ضدعفونی کننده طیف وسیعی از ویروس ها و باکتری ها است و بدون ایجاد حس چسبندگی، کمک به حفظ سلامتی می کند.
۷,۲۰۰ تومان

ژل ضدعفونی کننده دست پریمکس کد 002 حجم 1 لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  1000 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • نرم کننده
  دارد
 • شماره مجوز
  30/11629
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
۶۲,۰۰۰ تومان

ژل ضد عفونی کننده دست درماکلین مدل fast حجم 500 میلی لیتر

یکی از راه های پیشگیری از انواع بیماری های ویروسی و باکتریایی، از جمله بیماری کرونا، ضد عفونی و پاک کردن دست هاست. ژل ضد عفونی و پاک کننده دست درماکلین حاوی الکل بوده و جایگزین مناسبی جهت شست و شوی دست ها با آب و صابون می باشد. الکل به کار رفته در این محصول ضدعفونی کننده طیف وسیعی از ویروس ها و باکتری هاست و بدون ایجاد حس چسبندگی، کمک به حفظ سلامتی می کند.استفاده از ژل ضدعفونی‌کننده دست در مواقعی که دسترسی ما به آب و صابون ممکن نیست بسیار مفید بوده و کمک می‌کند تا دست‌ها را از وجود انواع آلودگی‌ها و ویروس‌ها پاک کنیم و سبب انتشار آن‌ها به سایر اعضای بدن و به وجود آمدن انواع بیماری‌ها برای بدن نخواهد شد. ژل ضد عفونی کننده دست درماکلین مدل fast حجمی برابر 500 میلی‌لیتر دارد و حاوی اتانول است. از این ضدعفونی‌کننده می‌توانید برای پاک‌سازی دست‌ها استفاده کنید و بعد از استفاده از این ژل نیازی به آبکشی ندارید و در هر مکانی می‌توانید بدون نیاز به آب مورد استفاده قرار دهید. این ژل علاوه‌بر خاصیت ضد میکروبی سبب مرطوب شدن و طراوت مناسب پوست دست شما نیز خواهد شد و برای همراه بودن شما ابعاد مناسبی دارد. برای خرید این نوع مواد ضدعفونی‌کننده حتماً دقت داشته باشید تا محصولات استاندارد و مورد تائید سازمان بهداشت را خریداری کنید تا دچار مشکلات پوستی و انواع بیماری‌های دیگر نشوید.
۲۸,۹۰۰ تومان

ژل ضد عفونی کننده دست اکتیو کد 01 حجم 450 میلی لیتر

استفاده از ژل ضدعفونی‌کننده دست در مواقعی که دسترسی ما به آب و صابون ممکن نیست بسیار مفید بوده و کمک می‌کند تا دست‌ها را از وجود انواع آلودگی‌ها و ویروس‌ها پاک کنیم و سبب انتشار آن‌ها به سایر اعضای بدن و به وجود آمدن انواع بیماری‌ها برای بدن نخواهد شد. ژل ضدعفونی‌کننده دست اکتیو کد 01 حجمی برابر 450 میلی‌لیتر دارد و حاوی اتانول است. از این ضدعفونی‌کننده می‌توانید برای پاک‌سازی دست‌ها استفاده کنید و بعد از استفاده از این ژل نیازی به آبکشی ندارید و در هر مکانی می‌توانید آن را بدون نیاز به آب مورد استفاده قرار دهید. این ژل علاوه‌بر خاصیت ضد میکروبی سبب مرطوب شدن و طراوت مناسب پوست دست شما نیز خواهد شد و برای همراه بودن شما ابعاد مناسبی دارد. برای خرید این نوع مواد ضدعفونی‌کننده حتماً دقت داشته باشید تا محصولات استاندارد و مورد تائید سازمان بهداشت را خریداری کنید تا دچار مشکلات پوستی و انواع بیماری‌های دیگر نشوید.
۳۰,۰۰۰ تومان

ژل ضدعفونی کننده دست آرومکس کد 004 حجم 500 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  500 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • شماره مجوز
  15/16980
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
۳۰,۰۰۰ تومان

ماسک تنفسی کد 2925 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • وزن
  0.01 گرم
 • استاندارد
  EN149:2010
 • فیلتر
  ندارد
 • نوع فیلتر
  ثابت
 • مناسب برای
  عمومی
 • سایر توضیحات
  بسته 50 عددی
 • جلوگیری از ایجاد واکنش آلرژیکی
 • بدون فایبرگلاس
 • قابلیت تنظیم روی بینی
 • فیلتراسیون مناسب
۳۹,۹۰۰ تومان

ماسک تنفسی مدل P01 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  17x10x0.1 سانتی‌متر
 • وزن
  3 گرم
 • استاندارد
  ندارد
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی
 • سایر توضیحات
  سه لایه اسپان 25 گرمی مرغوب تمام پرسی
 • بدنه پرس اولتراسونیک
 • اتصال کش پرسی
 • دارای فیکسر بینی
 • نرم.. بسیار راحت.. و متناسب با هر سایر صورت
 • بدون الیاف شیشه.. بی بو و عدم ایجاد حساسیت پوست
 • داخل بسته بندی مناسب ( کارتن )
 • ارزش خرید بسیار بالا
۴۴,۹۰۰ تومان

ماسک تنفسی کد 1120 بسته 10 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی
۱۵,۰۰۰ تومان

ماسک تنفسی کد 6389 بسته 8 عددی

مشخصات کلی

 • وزن
  0.01 گرم
 • استاندارد
  EN149:2010
 • فیلتر
  ندارد
 • نوع فیلتر
  ثابت
 • مناسب برای
  عمومی
 • سایر توضیحات
  بسته 8 عددی
 • جلوگیری از ایجاد واکنش آلرژیکی
 • بدون فایبرگلاس
 • قابلیت تنظیم روی بینی
 • فیلتراسیون مناسب
۱۱,۳۵۰ تومان

ماسک تنفسی آران مد بسته 3 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  17.5 × 9.5 سانتی‌متر
 • وزن
  10 گرم
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی
 • سایر توضیحات
  دارای بند کشی
 • ضد آلرژی
 • دارای فیلتراسیون 99 درصد
 • دارای فیلتر های قدرتمند
 • استفاده آسان
 • سبک و بدون بو
۴,۱۲۰ تومان
روزهای کرونایی و جلوگیری از جوش زدن در زیر ماسک ( ماسکنه )

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه