خرید ارزان | بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟ - Magnito

بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

 • 14 مهر 1399
 • 0 نظر
 • الناز مقیمی

شاید یکی از هیجان‌انگیزترین و شاید پراسترس‌ترین اتفاقی که برای یک زن بیوفتد این باشد که بفهمد باردار شده است. خیلی‌ها دوست دارند خیلی سریع‌تر قبل از اینکه مجبور به آزمایش شوند از این موضوع سر در بیاورند و بدانند که بارداری در آنها اتفاق افتاده است یا خیر.  مشخصا علائم بارداری در مورد هرکسی متفاوت است. مثلا ممکن است که برخی علائم خیلی واضحی مثل حالت تهوع و یا حساس شده نوک سینه را در خود ببنند. این در صورتی است که برخی افراد هیچ نشانه‌ای از بارداری در خود نشان نمی‌دهند.  امروز می خواهیم با هم برسی کنیم چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم را با هم بررسی کنیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا سه روش که نشان دهد که شما باردار هستید یا نه را یاد بگیرید.

چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟ - بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

 علائم بارداری در اولین روزها

ممکن است برخی از زنان علائم اولیه بارداری را از همان اوایل بسته شدن لقاح در خود متوجه شوند.همان‌طور که در بالا گفته شده، برخی افراد ممکن است برخی علائم را خیلی زیاد داشته باشند و ممکن است برخی از افراد هیچ علائمی جز پریود شدن نداشته باشند!

خوب است اگر متوجه شدید که تغییراتی در بدنتان و خلق و خو و… در خود مشاهده می‌کنید، حتما در اولین فرصت با دادن یک آزمایش از صحت این ماجرا مطلع شوید.

در ادامه علائمی که ممکن است نشان دهد که شما باردار هستید یا نه را برای شما خواهیم گفت:

پیشنهاد:
11 قدم برای داشتن پوستی جوان تر و زیباتر

سینه‌های ملتهب و متورم

سینه‌ها یکی،دو هفته پس از بارداری ممکن است شدیدا آسیب‌پذیر حساس و سنگین شوند. این هم تنها به‌خاطر افزایش استروژن و پروژسترون است که شما احساس درد خواهید کرد.

لکه بینی

باردار شدن دقیقا  پس از بارور شدن تخمک اتفاق می‌افتد که معمولاً حدود شش تا 12 روز پس از بارداری ممکن است احساس کنید که دچار لکه‌بینی شوید. شدت این لکه‌بینی ممکن است از لکه‌بینی‌هایی که در دوران قاعدگی داشتید کمی متفاوت باشد و ممکن است رنگ آن صورتی یا قهوه‌ای باشد.

گرفتگی خفیف در عضلات

ممکن است احساس کمی از گرفتگی عضلات در شکم و یا رحم خود احساس کنید. جالب است که بدانید در اکثر مواقع خانم‌ها این درد را با درد قبل از پریود شدن اشتباه می‌گیرند!

حالت تهوع

احساس حالت تهوع در اوایل بارداری امری کاملا طبیعی است. شاید یکی از دلایل ایجاد حالت تهوع در اولین ماه‌های بارداری به‌خاطر تغییرات در هورمون‌ها باشد.

خستگی

اگر باردار باشید ممکن است خیلی بیشتر از قبل احساس خستگی کنید. این امر به‌خاطر فعالیت مضاعف هورمون‌های پروژسترون در شما باشد که معمولا این مورد در شروع سه ماهه‌ی دوم بارداری از بین خواهد رفت و ممکن است در سه ماه آخر دوباره باز هم احساس خستگی مفرد داشته باشید.

احساس انزجار یا هوس کردن

در دوران بارداری ممکن است ناگهان متوجه شوید که به هیچ وجه نمی‌توانید غذایی که دوست داشتید را بویش را تحمل کنید و یا ممکن است به یک خوراکی خاصی ولع زیادی را پیدا کنید.این مورد هم به خاطر تغییرات در هورمون‌هاست که ممکن است این احساس را در شما به وجود بیاورد.

نوسانات خلقی

هورمون‌های حاملگی ممکن است منجر به تغییرات خلق و خو در شما همراه باشد که باز هم کاملا امریست طبیعی و بعد از دوران بارداری از بین خواهد رفت.

علائم اولیه بارداری - بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

تست بارداری در منزل

ممکن است هر کدام از این علائمی که در بالا گفته شد را در خود احساس کنید و کمی برایتان عجیب به‌نظر برسد ولی در هر صورت چه استرس داشته باشید چه نداشته باشید، باید تست بارداری را چه در خانه و یا چه در آزمایشگاه انجام دهید تا مطمئن شوید. به‌راحتی با استفاده از بی بی چک و یا تست بارداری در خانه می‌توانید آزمایش بارداری در منزل انجام دهید.

روال کار با این وسایل اینگونه است که  سطح هورمون‌های بارداری را در ادرار شما اندازه گیری می‌کند و نشان می‌دهد که شما باردار هستید یا خیر! به طور کلی اگر جواب آزمایش ادرار شما نتیجه مثبت باشد یعنی میزان hCG در ادرار شما بالای 50 است و باردار هستید.

ولی این را هم در اینجا باید اضافه کنم که جواب آزمایش منفی بارداری هم باردار نبودن شما را نمی‌تواند تضمین کند. اگر این آزمایش را زودتر از موعد انجام دهید، ممکن است که در صورتی که باردار هم باشید،جواب بی بی چک شما منفی شود.

ولی اگر جواب شما منفی شد ولی همچنان علائم بارداری را در خود مشاهده کردید، می‌توانید بار دیگر این تست را تکرار کنید تا شاید به نتیجه‌ی مثبت برسید.

پیشنهاد:
5 دلیل برای اینکه هر پوستی نیاز به لایه برداری یا پیلینگ دارد

میزان حساسیت بی بی چک

هورمون hCG که توسط سلول‌های جفت تولید می‌شود، ابتدا هنگامی‌که تخمک بارورشده در رحم جای می‌گیرد (تقریباً شش روز پس از باردارشدن)، در جریان خون وارد می‌شود. زودترین زمانی که ممکن است هورمون بارداری داخل خون و ادرار شود، 8 تا 9 روز بعد از تخمک‌گذاری است؛ اما توجه کنید که این زمان «زودترین» زمان است.

معمولا 10-7 روز پس از لقاح سطح این هورمون در خون به حدی می‌رسد که قابل‌تشخیص است، اما در صورت منفی شدن حاملگی رد نمی‌شود و در صورت شک به حاملگی چند روز بعد باید مجدد چک شود.

میزان دقت بی بی چک

اکثر این تست‌‌ها ادعا می‌کنند که بیش از 99 درصد دقت دارند؛ یعنی به‌طور ضمنی بیان می‌کنند همین‌که زمان دوره ماهانه بعدی فرا رسید، اما خونریزی دیده نشد، می‌توان از این تست‌‌ها استفاده کرد اما ‌این ادعا چندان هم صحیح نیست. واقعیت این است که میزان هورمون در ادرار در روزهای پس از لقاح، در افراد مختلف، متفاوت است.

ممکن است از انواع تست‌‌های موجود در بازار، یک یا تعداد کمی از آن‌ها به‌اندازه کافی دقیق باشد که بتواند در اولین روز از دوره ماهانه بعدی، سطح هورمون اچ.سی.جی را تشخیص داده و نتیجه مثبت بدهد. بیشتر این تست‌‌ها در روز اول از موعد دوره ماهانه بعدی، تنها قادرند 16 درصد از بارداریها را تشخیص دهند.

نکات مهم جهت استفاده

 • برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید از اولین ادرار در صبح استفاده شود، زیرا ادرار در آن زمان بیشترین غلظت را دارد.
 • ابتدا تاریخ انقضای محصول را نگاه کنید. اگر محصول را در محل مرطوب یا گرم مانند حمام نگهداری کرده باشید، ممکن است فاسد شده و دیگر امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد.
 • در اکثر این تست‌‌ها باید نمونه ادرار خود را در یک ظرف بریزید و سپس نوار کاغذی مخصوص را در آن فرو کنید.
 • ممکن است در برخی دیگر با استفاده از قطره‌چکانی که در کنار محصول داده‌ شده، چند قطره از آن را در سوراخی که روی دستگاه تعبیه ‌شده است را بریزید.

نتیجه تست بی بی چک

برخی از بی بی چک‌ها نوارهای باریک صورتی یا آبی‌رنگ را روی کاغذ تست نمایش می‌دهند، اما برخی دیگر ممکن است علامت مثبت یا منفی را روی یک پنجره نمایش دهند.

در اکثر این تست‌‌ها، یک نشانگر کنترل وجود دارد که نشان میدهد آیا نتیجه تست معتبر است یا نه. اگر این نشانگر تغییر رنگ ندهد، بیانگر آن است که نتیجه تست معتبر نیست. بعد از ده دقیقه، تفسیر بی‌بی چک اعتبار ندارد.

آزمایش خون برای بارداری - بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

آزمایش خون

برای اطمینان کامل پیدا کردن جهت اینکه باردار هستید یا خیر، باید حتما آزمایش خون بدهید تا اطمینان کامل پیدا کنید که باردار هستید. هیچ آزمایش سختی نیست و نیازی به ناشتا بودن هم ندارید و تنها کافیست که با دادن یک تست ساده از باردار بودنتان اطمینان حاصل کنید.

معرفی 15 بی بی چک برتر

حالا که نحوه استفاده و اهمیت استفاده از بی بی چک را دانستید و اگر هم احساس می‌کنید که باردار شدید، به شما پیشنهاد می‎‌کنم که نگاهی به این 15 محصولات برتر در سایت دیجیکالا بیندازید تا شاید شما هم تصمیم گرفتید که از فروشگاه دیجیکالا این محصول را بخرید و از آن استفاده کنید.

مگنیتو

 

لیست محصولات منتخب
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک وندفو مدل SEGAL

مشخصات کلی

 • سایر توضیحات
  تست تشخیص بارداری یکبارمصرف کاستی (Cassette)
 • دارای دستورالعمل فارسی
 • دارای راهنمای ساده برای استفاده
 • دارای یک عدد کاست تشخیص بارداری و یک عدد قطره چکان نمونه برداری داخل بسته
 • تشخیص بسیار سریع
 • تشخیص بسیار دقیق(بالای 99% دقت)
 • سهولت در خواندن نتیجه
 • تشخیص سریع بارداری زودتر از 5 روز از جایگزینی تخمک لقاح یافته
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک روژان مدل Cassette بسته 5 عددی

تست بارداری کاستی روژان یا بی‌بی چک جهت تشخیص بارداری زنان بوده و بانوان گرامی می‌توانند بدون نیاز به پزشک و به صورت خانگی این تست را انجام دهند. این تست بارداری قادر به تشخیص هورمون‌های بارداری در ادرار بوده و قادر است نتایج را ظرف مدت کوتاهی نشان دهد. در واقع این وسیله دارای پادتن‌هایی بوده در برابر هورمون HCG (هورمون بارداری) واکنش نشان داده و نتایج این واکنش بر روی دستگاه ظاهر می‌شود. نتایج این آزمایش اگر در زمان صحیح انجام شود تا ۹۹ درصد قابل اطمینان بوده و دیگر نیازی به انجام آزمایش خون نمی‌باشد. پس از حدود ۱۰ روز از انجام عمل لقاح که سلول تخم وارد رحم شده و در آنجا لانه‌گذاری کرده است، هورمون‌ بارداری را از خود به میزان کافی ترشح می‌کند. این برهه، زمانی خواهد بود که تست مثبت می‌شود.

بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک ونسلتو مدل Midstream مجموعه 3 عددی

پیشنهاد:
پرایمر در آرایش چیست و چگونه با آن می توان منافذ باز پوست را از بین برد؟
مشخصات فنی

مشخصات کلی

 • کشور سازنده
  ایران
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک روژان مدل Cassette بسته 1 عددی

پیشنهاد:
پرایمر در آرایش چیست و چگونه با آن می توان منافذ باز پوست را از بین برد؟
مشخصات محصول

مشخصات کلی

 • سایر توضیحات
  – 1عدد بی بی چک کاستی
 • – راهنمای استفاده داخل جعبه
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک مدیکور مدل Cassette over

مشخصات محصول

مشخصات کلی

 • کشور سازنده
  ایران
 • سایر توضیحات
  دارای راهنمای ساده برای استفاده
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک ویور مدل Cassette

مشخصات محصول

مشخصات کلی

 • سایر توضیحات
  دارای یک عدد کاست و یک عدد قطره چکان نمونه برداری
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بیبی چک فارکس مدل 101

مشخصات کلی

 • ویژگی
  کلاسیک و ساده
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک زیموها مدل R01

اگر تاکنون تست های بارداری شما نتیجه واضح و سریع به شما نداده اند نیاز نیست به آزمایشگاه و پزشک مجددا مراجعه کنید ، بلکه کافیست از بی بی چک فوق دقیق زیموها به راحتی در منزل استفاده کنید .قیمت بالای این محصول نسبت به سایر رقبا باعث شده که افراد ابتدا بی بی چک های بارداری دیگر رو امتحان کنند و گاهی اوقات نتیجه واضح و مطلوبی رو مشاهده نکنند و سردرگم یا موجب استرس گردنند و مجبور شوند به آزامایشگاه و پزشک مراجعه کنند ، اما بی بی چک یا تستر بارداری زیموها بازار فروش مناسبی در داروخانه های مناطق الف تهران و سایر شهرها به دست آورده و بازار و فروش بیش از حد این بی بی چک دلیلی جز توصیه اکثر پزشکان به خانم ها ندارد .این محصول دارای مجوز سازمان غذا و دارو می باشد زمان مشاهده نتیجه تست این تستر بارداری، نزدیک به 1 دقیقه می باشد و دقت آن 99.9 %صحیح می باشد استفاده از آن بسیار ساده بوده و می توانین مراحل آن را از روی راهنمای تصویری محصول مطالعه کنید این محصول به اصطلاح خودکاری می باشد که درمقایسه با بیبی چک های کاستی به مراتب استفاده از آن اسانتر می باشد.
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک ویور مدل Cassette مجموعه 4 عددی

پیشنهاد:
اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده در پوست
مشخصات کلی

 • سایر توضیحات
  مجموعه 4 عددی بی بی چک ویور مدل Cassette
 • به همراه قطره چکان
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک زیموها مدل کاستی R02

اگر تاکنون تست های بارداری شما نتیجه واضح و سریع به شما نداده اند نیاز نیست به آزمایشگاه و پزشک مجددا مراجعه کنید ، بلکه کافیست از بی بی چک فوق دقیق زیموها به راحتی در منزل استفاده کنید .قیمت بالای این محصول نسبت به سایر رقبا باعث شده که افراد ابتدا بی بی چک های بارداری دیگر رو امتحان کنند و گاهی اوقات نتیجه واضح و مطلوبی رو مشاهده نکنند و سردرگم یا موجب استرس گردند و مجبور شوند به آزامایشگاه و پزشک مراجعه کنند ، اما بی بی چک یا تستر بارداری زیموها بازار فروش مناسبی در داروخانه های مناطق الف تهران و سایر شهرها به دست آورده و بازار و فروش بیش از حد این بی بی چک دلیلی جز توصیه اکثر پزشکان به خانم ها ندارد .این محصول دارای مجوز سازمان غذا و دارو می باشد زمان مشاهده نتیجه تست این تستر بارداری، نزدیک به 1 دقیقه می باشد و دقت آن 99.9 %صحیح می باشد استفاده از آن بسیار ساده بوده و می توانین مراحل آن را از روی راهنمای تصویری محصول مطالعه کنید.
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک ریما مدل Midstream

پیشنهاد:
اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده در پوست
پیشنهاد:
اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده در پوست
پیشنهاد:
اهمیت استفاده از کرم مرطوب کننده در پوست
تست سریع تشخیص بارداری مید استریم ریما ، آزمونی با دقت، کارایی و صحت بسیار بالا (بیش از 99 درصد)، بسیار سریع (جواب زیر 5 دقیقه)، ساده و ارزان می باشند. انجام این آزمون بدون نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی و به صورت مستقیم بوده و هر شخصی به تنهایی قادر به انجام و تفسیر نتایج آن می باشد. این تست دارای مجوز تولید و توزیع از اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و درمان می باشد. کاربرد این وسیله، استفاده تشخیصی در خارج از بدن انسان است و استفاده مستقیم و راحت تر نسبت به محصول کاستی می باشد و عمده کاربرد این نوع تست استفاده در مسافرت و مکان هایی که امکان استفاده از لوازم جانبی نمی باشد.
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک وندفو مدل Midstream

تست سریع تشخیص بارداری مدل خودکاری (مید استریم) وندفو ، آزمونی با دقت، کارایی و صحت بسیار بالا (بیش از 99 درصد)، بسیار سریع (جواب زیر 5 دقیقه)، ساده و ارزان می باشند. انجام این آزمون بدون نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی و به صورت مستقیم بوده و هر شخصی به تنهایی قادر به انجام و تفسیر نتایج آن می باشد. کاربرد این وسیله، استفاده تشخیصی در خارج از بدن انسان است و استفاده مستقیم و راحت تر نسبت به محصول کاستی می باشد و عمده کاربرد این نوع تست استفاده در مسافرت و مکان هایی که امکان استفاده از لوازم جانبی نمی باشد. بی بی چک مدل خودکاری وندفو قادر به تشخیص سریع بارداری به فاصله 5 روز از زمان احتمال بارداری می باشد
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک وندفو مدل SEGAL به همراه کاندوم

مشخصات کلی

 • ویژگی
  تاخیری , میوه‌ای , کلاسیک و ساده , بسیار نازک , تنگ کننده , خاردار , شیاردار , خنک کننده , بزرگ کننده , افزاینده میل جنسی , سفت کننده
 • جنس
  لاتکس
 • کشور سازنده
  ایران
 • سایر توضیحات
  بی بی چک همراه با یک عدد کاندوم
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک ویتاساین مدل Cassette

تست بارداری کاستی ویتاساین جهت تشخیص بارداری در منزل با دقت بسیار زیاد می باشد و شما می توانید بصورت خانگی بدون مراجعه به آزمایشگاه و پزشک این تست را انجام دهید. این تست بارداری قادر به تشخیص هورمون‌های بارداری در ادرار بوده و قادر است نتایج را ظرف مدت کوتاهی نشان دهد. نتایج این آزمایش اگر در زمان صحیح انجام شود تا ۹۹ % درصد قابل اطمینان بوده و دیگر نیازی به انجام آزمایش خون نمی‌باشد. تست بارداری ویتاساین حاوی یک کاست جهت تشخیص تست ، قطره چکان بلند جهت برداشتن نمونه ادرار بدون برخورد دست و رطوبت گیر جهت سالم ماندن تست در بسته می باشد . استفاده از آن بسیار ساده بوده و راهنمای فارسی در بسته موجود می باشد .
بی بی چک – چگونه بفهمیم که با استفاده از بی بی چک باردار شدیم؟

بی بی چک ونسلتو مدل Cassette مجموعه 3 عددی

مشخصات فنی

مشخصات کلی

 • کشور سازنده
  ایران
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

چرا زدن عطر مهم است + معرفی 35 عطر مردانه زیر 200 هزار تومان

ممکن است از خود بپرسید که چرا زدن عطر مهم است و کلا چه چیزی در مورد عطر می‌دانید. شاید […]

ژیلت – راهنمای انتخاب بهترین ژیلت برای اصلاح بهتر

برای خیلی از آقایان پیش آمده که صبح موقع آماده شدن برای سرکار رفتن، متوجه می‌شوند که صورتشان را اصلاح […]

رژ گونه – 12 نکته در مورد رژگونه و نحوه صحیح رژگونه زدن

شاید رژگونه یکی از اقلام آرایشی باشد که خیلی جدی گرفته نشده است و خیلی در مورد درست زدن آن […]

کانتور صورت – نحوه صحیح کانتور صورت ( به همراه ویدیوی قدم به قدم )

با تکنیک‌های آرایشی می‌توانید تمام عیوب صورت به راحتی از بین ببرید و چهره‌ای زیبا و بی‌نقص داشته باشید. یکی […]

چسب دندان- همه چیز در مورد چسب دندان برای درمان دندان‌های شکسته و آسیب‌دیده

خوب مشخص است که هیچ‌کس بعد از شکسته شدن دندان‌هایش به‌دنبال این نیست که با اورژانس تماس بگیرید و درخواست […]

آیا استفاده از چسب پاک کننده بینی برای از بین بردن جوش های سر سیاه مفید است؟

بدون شک آکنه به هر شکل و اندازه و رنگی که در صورت وجود داشته باشد، به نوعی آزاردهنده است. […]

نحوه صحیح استفاده از مداد ابرو + معرفی 40 محصول برگزیده

ابروهای زیبا و بی‌نقص مثل پرده‌ی صورت می‌ماند و می‎تواند در اولین نگاه جلوه‎ی خیلی زیادی را به صورت شما […]

10 ترفند برای استفاده از مداد چشم برای کشیدن خط چشم

خط چشم های مدادی نسبت به خط چشم‌های مایع هم قیمت کمتری دارند و هم استفاده از آنها به مراتب […]

دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه